LAPU PŪTĒJS TERITORIJAS UZKOPŠANAI – VĒRTĪGS PALĪGS RUDENS SEZONAS DARBOS

Pagalma un teritorijas uzkopšana jo īpaši rudens sezonā ir laikietilpīga un prasa lielus laika un fiziskā spēka resursus. Tomēr ir iespējams arī ērtāks risinājums rudens darbu veikšanai dārzā – lapu pūtējs

Aplūkosim, kādas priekšrocības sniedz lapu pūtējs un kā no tā iegūt maksimālu labumu. Pirms sākt strādāt ar lapu pūtēju, vienmēr jāizlasa ražotāja instrukcija un jāiepazīstas ar ierīces darbības principiem, uzturēšanas prasībām. Arī pareiza tā izmantošana var ietekmēt kvalitāti. Ievērojot ražotāja norādījumus, turiet ierīci stabilā un ergonomiskā pozīcijā, lai veicinātu drošu ierīces darbību un samazinātu nogurumu. 

Gaisa plūsma no lapu pūtēja var būt spēcīga, tādēļ pūtiet lapas pakāpeniski un piesardzīgi no vienas vietas uz otru. Bet par visu pēc kārtas! Kādi ir galvenie ieguvumi un kā lapu pūtējs var noderēt mājas, dārza darbos?

Efektivitāte un laika ietaupījums – zelta vērtē!

Lapu pūtējs ļauj ātri un efektīvi savāk lielas lapu kaudzes, aptverot plašu lauku. Tas samazina laiku un fizisko piepūli, kas nepieciešams, lai savāktu lapas manuāli ar grābekli. Tas ir īpaši noderīgi, ja pagalms ir liels un ja rudenī lapu grābšana vienmēr ir aktuāla.

Lielāka tīrīšanas efektivitāte arī lielākām dārza platībām

Lapu pūtējs rada spēcīgu gaisa plūsmu, kas ļauj efektīvi savākt lapas no celiņiem, zāles, terases u.c. virsmām. Tas tīrīšanas procesu padara efektīvāku un nodrošina labāku rezultātu. Daži lapu pūtēji ir aprīkoti ar vakuuma funkciju, kas lapas savāc uzreiz maisā.

Lapu pūtēji var būt aprīkoti ar papildus funkcijām

Dažu modeļu lapu pūtēji var būt aprīkoti ar papildus funkcijām un piederumiem, kas to izmantošana padara ērtāku. Piemēram, dažādi uzgaļi, ventilatora darbības ātruma regulēšana, kas ļauj pielāgoties dažādām uzkopšanas vajadzībām. Citi ražotāji ir paredzējuši jau lapu sasmalcināšanas opciju, kas tās sasmalcina mazākos gabalos, lai tās varētu vieglāk kompostēt vai izmantot kā mulčējamo materiālu dārzā, puķudobēs, apstādījumos u.c.

Lapu pūtēju alternatīvākas izmantošanas iespējas

Lapu pūtējus var veiksmīgi izmantot arī ziemas sezonā pat ļoti praktiskā un alternatīvā veidā. Kad ir uzsnigusi plāna un viegla sniega kārta, ar lapu pūtējiem šo sniega kārtu var ļoti veiksmīgi notīrīt gan no automašīnas virsmas, gan no celiņiem, jumtiem u.c. virsmām, ko nepieciešams notīrīt.

Izmantojot piemērotu lapu pūtēju režīmu un pielāgojot gaisa plūsmas stiprumu, lapu pūtējus var veiksmīgi izmantot ūdens noteku tīrīšanā. Tur uzkrātās dabas veltes (lapas, sūnas, zariņus u.c.) var ātri un ērti savākt ar lapu pūtējiem, kuriem ir vakuuma savākšanas funkcija tieši savācējmaisā, vai arī izpūst ārā.

Ja pašvaldības saistošie noteikumi paredz notīrīt mājoklim piegulošo ietvi, lapu pūtējs veiksmīgi noderēs smilšu savākšanā. Jāatceras izmantot saudzīgais un mazāk jaudīgs režīms, lai smiltis neveidotu putekļu vētru un pats ietves tīrīšanas process būtu jēgpilns.

Vienmēr jāievēro drošības pasākumi!

Lapu pūtēja darbība ir  samērā trokšņains pasākums, tādēļ ir ieteicams izmantot ausu aizbāžņus, lai nekaitētu ausu veselībai un neradītu sev nevajadzīgas dzirdes problēmas. 

Tāpat ir vēlams izmantot aizsargbrilles, jo gaisa plūsma ir tik spēcīga, ka var pacelt augšup sīkus akmentiņus, kas var radīt traumas. Savlaicīgi ievērojot drošības pasākumus, var pasargāt savu veselību un izvairīties no nepatīkamiem incidentiem.

Beidzot darbu, vienmēr atvienojiet lapu pūtēju no enerģijas padeves avota un atbrīvojiet to no putekļiem, netīrumiem, smiltīm. Interneta vietnē 220.lv var atrast dažādu ražotāju un funkcionalitātes lapu pūtējus. Gan elektriskie, gan bezvadu lapu pūtēji no Makita, Karcher, Bosch u.c. Neaizmirstot ne mazāk būtisko – respektējot kaimiņus un apkārtējos, izmantojiet lapu pūtēju draudzīgā diennakts laikā un apstākļos!