Efektīva zāliena kopšana

Izvēloties pareizos instrumentus un rīkus, var nodrošināt efektīvu un vieglu piemājas zālāja kopšanu. Svarīgi ir ņemt vērā zālāja lielumu, lai izvēlētos atbilstošus instrumentus. Lielu zemes platību var apstrādāt gan ar zāles pļāvēju robotu, gan zāles pļaušanas traktoru, bet mazas teritorijas var tikt apstrādātas ar rokas pļāvējiem vai trimmeriem. Turklāt ir svarīgi izmantot speciālus rīkus, kas palīdz saglabāt zemes struktūru un nebojā saknes sistēmu.

Robotizētais zāles pļāvējs nodrošina vieglu un efektīvu zāles pļaušanu

Robotizētais zāles pļāvējs ir lielisks rīks, kas uzturēs zāliena izskatu. Tas nodrošina vieglu un efektīvu zāles pļaušanu, ļaujot saglabāt skaisto un vienmērīgā augstumā esošo zālāju. 

Regulāra zāles pļaušana veicina tās veselīgu augšanu

Lai saglabātu skaistu un veselīgu piemājas zālāju, ir svarīgi regulāri to pļaut. Pļaujot zāli, tiek likvidēts vecais un nogurušais zālājs, kas veicina jaunas zāles augšanu. Tas padara zāli biezāku un veselīgāku. Turklāt, regulāra pļaušana novērš nevēlamu augu izplatību.

Pirms pļaušanas jāsakopj teritoriju

Pirms pļaušanas ir svarīgi notīrīt teritoriju no liela izmēra gružiem un priekšmetiem. Ja uz zemes atrodas akmeņi vai citi cieti objekti, tie var bojāt plaušanas ierīces. Tad laba ideja būtu izmantot kastes, tajās var savietot visu lieko.

Maini pļaušanas augstumu atkarībā no sezonas un vides apstākļiem

Pļaušanas griezuma augstums ir svarīgs faktors piemājas zālāja kopšanā. Atkarībā no sezonas un vides apstākļiem, griezuma augstumu var mainīt. Vasarā, kad mitrums un saule ir intensīvāki, laba ideja būtu palielināt griezuma augstumu, lai saglabātu mitrumu zemē. Ziemas periodos var samazināt griezuma augstumu, lai novērstu sniega kaitējumu zemei.

Izvairies no pļaušanas, ja ir lietus vai mitrs laiks

Lai saglabātu drošību pļaušanas tehnikai, gan arī pašam zālājam – izvairies no pļaušanas, ja ārpusē valda lietus vai ir mitrs laiks. Pļaujot slapju zemi, tas var sabojāt arī pašu zemes struktūru.

Ja vēlaties ietaupīt laiku, tad varat sazināties ar Parki.lv konsultantiem pa tālruni + 371 29 41 41 71 vai e- pastu info@parki.lv, lai noskaidrotu sev interesējušos jautājumus par robotizētā pļāvēja iegādi. Parki.lv veikals atrodas Ganību dambī 29 B, Rīgā.