Kādu trimmeri izvēlēties nelielam piemājas dārzam? Pareiza trimmera izvēle var ievērojami atvieglot dārza kopšanu. Ir svarīgi saprast, kādas ir jūsu vajadzības un kuras funkcijas ir būtiskākas. Aplūkosim dažādus trimmeru veidus, to priekšrocības un trūkumus. Uzzināsiet, kā izvēlēties vispiemērotāko modeli tieši jūsu dārza apstākļiem.
Elektriskie trimmeri
Izvēlieties elektrisko trimmeri, ja vēlaties vieglu un klusu darbību. Šie trimmeri ir piemēroti nelieliem dārziem. Tie ir viegli lietojami un neprasa sarežģītu apkopi. Elektriskie trimmeri ir arī videi draudzīgāki, jo tie nerada izmešus. Ja jums nav pieejama elektrība laukā, varat izmantot pagarinātāju.
Šāda veida trimmeris ir ideāli piemērots zāliena apgriešanai un mazu krūmu kopšanai. Tie parasti ir lētāki nekā citi veidi. Tomēr jaudai gan ir ierobežojumi. Tāpēc, ja jūsu dārzā ir biezāka zāle vai krūmi, iespējams nepieciešams apsvērt citas iespējas.
Izvēloties elektrisko trimmeri, jūs arī veicat izvēli par labu tīrākai videi. Tie nerada izplūdes gāzes, tāpēc tie ir ekoloģiski draudzīgāki nekā benzīna modeļi.
Ar elektrisko trimmeri jūs samazināt troksni un piesārņojumu savā apkārtnē. Tas palīdz radīt veselīgāku vidi gan jums, gan jūsu kaimiņiem.
Akumulatoru trimmeri
Apsveriet akumulatora trimmera iegādi, ja tomēr vēlaties mobilitāti un vienlaicīgi bezvadu ierīces lietošanu. Šie trimmeri darbojas ar uzlādējamu akumulatoru, kas ļauj jums strādāt jebkurā vietā, kur nav elektrības pieslēguma. Akumulatora trimmeri ir lieliski piemēroti nelieliem dārziem, jo tie nodrošina pietiekamu jaudu.
Tomēr akumulatoru trimmeriem ir jāseko līdzi akumulatora uzlādes līmenim. Dažreiz tas var izbeigties tieši tad, kad strādājat vai tuvojaties darbu beigām. Ir svarīgi izvēlēties modeli ar pietiekami ilgu akumulatora darbības laiku Jūsu vajadzībām. Pievērsiet uzmanību arī uzlādes laikam. Daži modeļi prasa vairāk laika nekā citi.
Benzīna trimmeri
Izvēlieties benzīna trimmeri, ja tomēr nepieciešama lielāka jauda un izturība. Šie trimmeri ir spēcīgāki par elektriskajiem un akumulatoru modeļiem. Tie ir piemēroti smagiem darbiem un biezam zālienam. Benzīna trimmeri var tikt galā ar grūtākām situācijām.
Tomēr šiem trimmeriem ir arī daži mīnusi. Tie parasti ir smagāki un skaļāki nekā citi veidi. Jums būs jāuzpilda arī degviela, kas prasa papildu laiku un resursus. Turklāt benzīna trimmeriem nepieciešama biežāka apkope.
Šie trimmeri ir piemēroti sarežģītākām vietām. Ja dārzs ir kalnains vai tajā ir daudz šķēršļu, benzīna trimmeris spēj tikt galā ar šīm vietām. Pateicoties to jaudīgai dzinēja konstrukcijai, tie var viegli griezt lielāku zāli un krūmus.
Benzīna trimmeriem ir nepieciešama regulāra tehniskā apkope un degvielas uzpilde. Pirms katras lietošanas reizes jānodrošina, ka trimmeris ir gatavs darbam. Jāpārbauda eļļa un degviela, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju.
Nepietiekama apkope var izraisīt problēmas darba procesā. Tas var radīt papildu izdevumus remontā vai pat jauna instrumenta iegādi. Tāpēc regulāra apkope ir ļoti būtisks uzdevums.
Griešanas platums
Griešanas platums ir svarīgs faktors, pirms izvēlēties trimmeri. Ja dārzs ir neliels, tad pietiks ar šaurāku griešanas platumu. Parasti tas ir no 25 līdz 35 cm. Šāds platums ļaus viegli manevrēt starp augiem un šaurām vietām. Lielāki dārzi var prasīt platāku griešanas laukumu, taču nelieliem piemājas dārziem tas nav nepieciešams.
Svars un ergonomika
Trimmera svars ietekmē tā lietošanas ērtumu. Vieglākie modeļi ir vieglāk vadāmi un mazāk nogurdinoši ilgstošai lietošanai. Svars parasti svārstās no 2 līdz 5 kg. Izvēloties trimmeri, jāpievērš uzmanība arī ergonomikai. Ergonomiski izstrādāti rokturi samazina roku un muguras slodzi.
Lietojot smagākus trimmerus, var rasties diskomforts. Tas ir īpaši svarīgi, ja plānojat strādāt ilgstoši. Piemēram, ja ik nedēļu jāpļauj zāle vai jāapkopj krūmi, viegls un ērtas formas trimmeris būs labāka izvēle.RRC.lv ir vieni no lielākajiem robotizēto zāles pļāvēju pārdevējiem, uzstādītājiem un apkalpotājiem Baltijas valstīs. Robotizētie zāles pļāvēji ir RRC.lv svarīgākais produkts kopš 2005. gada. Šo gadu laikā pārdoti un uzstādīti vairāk kā 1300 pļaušanas robotu visā Latvijā un ārpus tās.