Ko pārdot – cirsmu vai visu īpašumu?

forest trees. nature green wood backgrounds

Ja apsver iespēju pārdot savu mežu, tad pirms darījuma vērts apdomāt, kā to vislabāk darīt, jo pārdot vari gan visu īpašumu, gan arī tikai kokus (cirsmu), zemi saglabājot sev. Katram no darījuma veidiem ir savas priekšrocības.

Kāpēc vērts pārdot visu īpašumu?

Pārdot mežu kopā ar zemi vislabāk ir tad, ja pašam nav vēlmes vai iespēju nodarboties ar īpašuma apsaimniekošanu. Ja īpašumā ir mežs, tas nozīmē arī dažādus pienākumus – cīnīties ar kaitēkļiem, ik gadu maksāt nekustamā īpašuma nodokli, gādāt, lai būtu spēkā esoša taksācija jeb meža inventarizācija. Turklāt tad, ja esi veicis mežizstrādi, jārēķinās, ka būs jāveic meža atjaunošana atbilstoši Latvijas likumdošanai. Pārdodot visu īpašumu, būsi atbrīvojies no šiem pienākumiem, turklāt ieguvis vērā ņemamus naudas līdzekļus, kas visbiežāk būs lielāki nekā tie, ko iegūtu, pārdodot tikai kokus.

Gadījumi, kad labāk ir pārdot cirsmu

Ja vēlies turpināt apsaimniekot savu īpašumu, saglabājot zemi savā īpašumā, taču ir nepieciešami līdzekļi dažādu plānu īstenošanai (gan saistītu ar īpašumu, gan citu), tad piemērotākā izvēle būs pārdot kokus. To vari darīt gan tad, ja jau esi saņēmis ciršanas apliecinājumus, gan arī tad, ja tie vēl jākārto.  

Vērsies pie zinoša speciālista

Ja nevari izlemt, kāds variants būtu labāks tev – pārdot mežu vai pārdot cirsmu, tad SIA “Trovent” komanda labprāt ieteiks piemērotāko risinājumu. Uzņēmumā strādājošie profesionāļi arī palīdzēs dažādos jautājumos, kas saistīti ar meža īpašumiem: komanda pārzina gan mantojuma lietas, gan situācijas, kad nepieciešama īpašuma sadalīšana vai grūtības rada īpašuma apgrūtinājumi. Tāpat SIA “Trovent” sakārtos meža taksāciju, sagatavos meža novērtējumu un palīdzēs ar ciršanas apliecinājumiem. Raksti uz e-pastu info@trovent.lv, zvani pa tālruni 29429555 vai aizpildi kontaktformu.