Droša braukšana ziemā

Ziemas apstākļi rada papildu riskus ceļa satiksmē. Lai novērstu negadījumus, kuru dēļ nāksies izsaukt autoevakuatoru, ir būtiski ievērot drošas braukšanas principus ziemā. Sliktos laika apstākļos nepieciešams pielikt vairāk pūļu, lai saglabātu kontroli pār automašīnu. Galvenais uzdevums ir nodrošināt auto ar piemērotām riepām, kas spēj nodrošināt labu saķeri ar ceļa segumu aukstos un slidenos apstākļos. Pareiza sagatavošanās un uzvedība var ievērojami samazināt avārijas iespējamību. Šajā rakstā uzziniet, kā izvēlēties pareizas riepas ziemai un kādu braukšanas tehniku izmantot, lai droši pavadītu laiku uz ceļiem īpaši grūtos apstākļos, kas var rasties ziemas sezonā.

Drošas braukšanas likumi ziemā

Droša braukšana ir svarīga gan vasarā, gan ziemā. Tomēr, ziemas apstākļi var būt īpaši bīstami, tāpēc ir vēl jo svarīgāk ievērot drošas braukšanas noteikumus.

Ceļa satiksmes noteikumu ievērošana

Pirmkārt un galvenokārt, ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Tas nozīmē, ka jums jābrauc ar atbilstošu ātrumu un jāievēro ceļazīmes. Izmantojiet signālus savlaicīgi un sistēmatiski, neaizmirstot par tiem. Ja redzat ceļa satiksmes ierobežojumus vai aizliegumus, tos stingri ievērojiet.

Palielināt distanci starp transportlīdzekļiem

Ziemas laiks var radīt gludu un slidenu ceļa virsmu. Tiek ieteikts palielināt distanci starp transportlīdzekļiem, lai samazinātu sadursmes risku. Lai izvairītos no nevajadzīgām avārijām un sadursmēm, turiet atbilstošu attālumu starp jūsu un priekšā braucošo transportlīdzekli.

Aizliegts lietot mobilos telefonus

Runājot par drošu braukšanu ziemā, ir svarīgi izvairīties no visa, kas var novērst uzmanību, vadot automašīnu. Tas ietver mobilos telefonus, planšetes vai citas elektroniskas ierīces. Tie var novērst jūsu uzmanību no ceļa un palielināt negadījumu risku. Tāpēc izmantojiet “hands-free” sistēmu vai vienkārši atstājiet savu telefonu kabatā, kamēr braucat.

Pareiza bremzēšana ziemā

Lai nodrošinātu drošu braukšanu ziemas apstākļos, ir ļoti svarīgi pareizi izmantot bremzes. Bremžu sistēmas regulāra apkope ir nepieciešama, lai tā darbotos pareizi arī aukstajos laika apstākļos.

Regulāra bremžu sistēmas apkope

Lai novērstu nevajadzīgas problēmas un nodrošinātu drošu braukšanu ziemas laikā, ir jāveic regulāra bremžu sistēmas apkope. Tas ietver:

  • Pārbaudiet un nomazgājiet bremžu diskus no rūsas un netīrumiem.
  • Nomainiet vecus vai nolietotos bremžu klučus.
  • Uzpildiet bremžu šķidruma rezervuāru līdz noteiktam līmenim.
  • Pirms izbraukšanas pirmajos metrus veiciet vieglus bremzējumus, lai uzsildītu bremzes.

Izvairieties no straujas bremzēšanas

Strauja un pēkšņa bremzēšana var izraisīt izslīdēšanas situācijas, tas var novest pie nekontrolējamas slīdēšanas, kas var beigties ar avāriju un autoevakuatora izsaukumu. Lai izvairītos no šādām situācijām, ir svarīgi:

  • Veikt bremzēšanu pakāpeniski un laicīgi, turot pietiekami lielu distances starp jums un priekšā braucošo transportlīdzekli.
  • Izmantot dzinēja bremzi, kas nozīmē pirms apstāšanās samazināt ātrumu uz pirmo vai otro pārnesumu.
  • Ja braucat pa slideniem ceļiem, samaziniet ātrumu iepriekš un izvairieties no straujas stūres griešanas.

Labas riepas un to uzturēšana ziemā

Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē drošu braukšanu ziemā, ir labas riepas un to pareiza uzturēšana. Apskatīsim dažus padomus par ziemas riepu uzstādīšanu un to uzturēšanu, lai nodrošinātu labu saķeri ar ceļa segumu.

Ziemas riepu uzstādīšana uzlabo saķeri ar ceļu

Viena no galvenajām priekšrocībām, izvēloties ziemas riepas, ir to spēja nodrošināt labu saķeri ar sniegu un ledu. Ziemas riepām ir speciāls protektora biezums un raksts, kas palīdz labāk noturēties uz slidenas virsmas. Tad, kad temperatūra nokrītas zem nulles grāda, vasaras riepas kļūst cietas un to elastība pazūd.

Riepu gaisa spiediens ietekmē braukšanas drošību

Riepu gaisa spiediens ir vēl viens svarīgs aspekts, kas jāņem vērā, lai nodrošinātu drošu braukšanu ziemā. Pareizs riepu gaisa spiediens ne tikai uzlabo braukšanas komfortu, bet arī samazina slīdēšanas risku.

  • Regulāri pārbaudiet riepu gaisa spiedienu un uzturiet to atbilstoši ražotāja norādījumiem.
  • Paturiet prātā, ka aukstums var samazināt riepas spiedienu, tāpēc periodiski to palieliniet.

Atbilstošs protektora dziļums nodrošina labu saķeri ar sniegu un ledu

Protektora dziļums ir būtisks faktors ziemas riepu efektivitātē. Jo dziļāks protektors, jo labākas bremzes un saķere ar ceļu. Tas palīdz izvairīties no slidenas ceļa virsmas un nodrošina stabilu vadību pat ārkārtas situācijās.

Secinot no iepriekš minētajiem faktoriem, ir skaidrs, ka droša braukšana ziemā prasa atbilstošu sagatavošanos un uzmanību ceļa apstākļiem. Ievērojot drošas braukšanas likumus, pareizu bremzēšanu, labas riepas un to regulāru uzturēšanu, atbilstošu ātrumu ziemas apstākļos un novēršot slīdēšanu uz ledus, jūs varat palielināt savu un citu ceļa satiksmes dalībnieku drošību un autoevakuatoru kompānijām attiecīgi būs mazāk darba.